Alena Ledvényiová Dance FIT, Samba Carnival, Bachata Ladies Styling, Technika tanca

Alena Ledvényiová
Vášeň pre tanecZakladateľka tanečnej skupiny Bailadora, choreografka, trénerka, kostymérka a performerka

Tanec je mojou vášňou snáď od narodenia. Začala som tancovať ako 4 ročná a dlhé roky som pôsobila v muzikálovom divadle Alkana, ktoré mi dalo nesmierne veľa skúseností s pódiom, divadlom, kostýmami, herectvom… Už vtedy som vedela, že robiť radosť divákom formou tanečného umenia je mojim životným poslaním.

 

Tanečná kariéra

Počas svojej tanečnej kariéry som sa učila od tých najlepších lektorov  a mala som možnosť učiť sa nespočetne veľa rôznych tanečných stýlov –  moderný a muzikálový tanec, jazz, hip-hop, disco, ludové tance, spoločenské tance, balet, latino a mnoho ďalšieho. Neskôr som absolvovala tanečnú katedru VŠMU, kde som získala pedagogické vzdelanie v oblasti tanca.

Ako inštruktorka tanca v tanečnej skupine Bailadora som za tých skoro 15 rokov mala možnosť učiť a viesť stovky dievčat.

Vedenie skupín

Najkrajší pocit je, keď vidím ako pod mojim vedením dievčatá napredujú a robia veľké pokroky. Veľa dievčat k nám prišlo ako začiatočníčky či deti a teraz sú z nich profi tanečnice v TOP tíme, ktoré chodia na rôzne zaujímavé vystúpenia, eventypodujatia. Vždy som na dievčatá nesmierne pyšná, keď ich vidím napredovať.

Som nesmierne vďačná, že môžem robiť to čo ma napĺňa a moju radosť z tanca rozdávať ďalej. Tento rok naša tanečná skupina oslavuje 15-te výročie a budem sa tešiť ak sa čo najviac talentovaných dievčat stane súčasťou našej tanečnej rodiny.